Rješenja je uručio Nenad Križić, pomoćnik ministra hrvatskih branitelja
Danas su u velikoj vijećnici Brodsko-posavske županije dodijeljena Rješenja o dodjeli stambenih kredita i financijskih potpora hrvatskim ratnim vojnim invalidima Domovinskog rata. Ukupno je dodijeljeno pet stambenih kredita i dvije financijske potpore za rješavanje stambenih pitanja.
Rješenja je uručio Nenad Križić, pomoćnik ministra hrvatskih branitelja, a današnjoj svečanosti u županiji, nazočio je i Željko Motik, načelnik Sektora za stambeno zbrinjavanje Ministarstva hrvatskih branitelja. Rješenja za stambene kredite dobili su: Ilija Ćurić, Mate Tolić, Ivan Križanović, Antun Petrlić i Darko Cindrić, dok su financijske potpore dodijeljene Nikoli Prebandi i Iliji Agatiću.
- Živimo u čudnim vremenima kada se Domovinski rat promatra vrlo kritički, a herojima se i sudi. Istina o Domovinskom ratu mora biti čista i mora se znati, a to je, da bez hrvatskih branitelja, Hrvatske bilo ne bilo. Zahvaljujemo se ministru Medvedu na svim aktivnostima koje poduzima, a mi ćemo u županiji uvijek biti na raspolaganju i pomagati hrvatskim braniteljima, rekao je Danijel Marušić, župan Brodsko-posavske županije.
Uz župana Marušića, domaćini braniteljima bili su i Pero Ćosić, saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine, saborski zastupnici Ljubica Maksimčuk i Marko Šimić, zamjenici župana Damir Mirković i Stjepan Bošnjaković te Hrvoje Andrić, zamjenik gradonačelnika Slavonskog Broda.
- U rujnu smo imali priliku proslaviti Dan hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije, a i danas je također važan dan za branitelje naše županije, jer će sedam branitelja i njihovih obitelji dobiti financijske potpore za rješavanje stambenih pitanja. Vlada premijera Plenkovića brigu o braniteljima stavila je među prioritete, a suradnja je na dnevnoj razini. Kao što je i rečeno u predizbornoj kampanji, izradit će se jedinstveni zakon o hrvatskim braniteljima i na njemu se već vrlo intenzivno i radi, rekao je Pero Ćosić, saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine Brodsko-posavske županije.
SLAVONSKI BROD – Dok Vinkovci već buše i najavljuju povoljnije grij...
11.09.2025. u 19:00
SLAVONSKI BROD – Nakon višegodišnjih upozorenja roditelja i...
11.09.2025. u 10:00
Politička scena Brodsko-posavske županije godinama je bila tiha, gotovo uspavana...
10.09.2025. u 12:30
Hrvatska ozbiljno razmatra gradnju vlastite nuklearne elektrane, a među potencij...
09.09.2025. u 17:30
GRADIŠKA / SLAVONSKI BROD – Unatoč tome što je u novi granič...
05.09.2025. u 12:30
Brodsko-posavska županija našla se u dramatičnoj zdravstvenoj krizi. Prem...
04.09.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Dok Slavonski Brod tone u administrativni kaos, gradska v...
03.09.2025. u 07:30
Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar hrvatskih branitelja Tomo Med...
01.09.2025. u 14:00
OBAVIJEST O POČETKU NASTAVNE GODINE: POPIS UČENIKA U PRVOM I PETOM RAZREDU U po...
01.09.2025. u 12:30
Grad Slavonski Brod, u partnerstvu s Osnovnom školom „Vladimir Nazo...
29.08.2025. u 12:30
U sljedećih nekoliko dana Brodsko-posavska županija uplatit će preko 365 tisuća...
28.08.2025. u 15:00
Brodsko-posavska županija nastavlja snažno ulagati u obrazovanje kroz projekte e...
27.08.2025. u 12:30
Dok se roditelji diljem Hrvatske suočavaju s velikim povećanjima cijena boravka...
27.08.2025. u 10:00
U 2024. godini Republika Hrvatska bilježi pozitivan saldo migracije s inozemstvo...
26.08.2025. u 17:30
Od početka nove školske godine sve osnovne i srednje škole u Hrvat...
26.08.2025. u 10:00
Grad Slavonski Brod i ovoga tjedna pokazao je svoju posvećenost pronatalitetnoj...
26.08.2025. u 07:30