U Zagrebačkom Holdingu najavljuju 'još jedan spektakl'
U neka davna vremena kada sam ja još bio klinac zagrebački Auto Show bio je događaj koji se nestrpljivo iščekivao. Za nas fakine iz provincije to je bila idealna prilika da odemo u metropolu i zagazimo u „glamurozni svijet auto-noviteta“, a jako smo voljeli i hostese koje su nas tako jako intrigirale u nježnim formativnim godinama (doduše, nije se to nešto promijenilo ni do danas). Na Auto Show smo se vraćali iz godine u godinu, ali kako smo bili stariji najveća automobilska manifestaciju u Hrvata je ostavljala sve gorči okus u ustima dok jednostavno nismo prestali dolaziti, a nedugo nakon toga Zagreb Auto Show se naprosto ugasio. Pravdalo se to gospodarskom krizom, padom prodaje i nezainteresiranošću građanstva za takvim „spektaklom“ u teškim vremenima, ali uz sve to činjenica je da je zbog organizacijskih problema, previsoke cijene najma za izlagače i „tankog“ spektakla Zagreb Auto Show jednostavno ishlapio.
Zagreb Auto Show je uvijek imao pompozne najave koje su uključivale riječi poput „spektakl“, neviđeni show“, „senzacije“ dok se u suštini radilo o jednom sasvim (ispod)prosječnom događaju u kojima su distributeri predstavljali automobile koje smo već viđali kako se koturaju na cesti pogonjeni dizelom i nepovoljnim kreditima stranih banaka. Upotrebljavati epitete poput „spektakularno“ i „senzacionalno“ u istoj rečenici s Zagreb Auto Showom u najmanju ruku je pretenciozno, pogotovo za nekog tko je imao priliku biti u Ženevi ili Frankfurtu, ali i na dosta manjim automobilskim sajmovima negdje zapadnije/sjevernije od Ljubljane. Ipak, to ne znači da nismo voljeli „najveći automobilistički event u Hrvatskoj“, samo nažalost nikada nismo doživjeli da Zagreb Auto Show ispuni svoj puni potencijal.
Zadnji Auto Show se održao davne 2008., a ove godine smo pisali o pokušaju vraćanja automobilskog spektakla u Hrvatsku i to ni više ni manje nego u supermarket (OK, u Westgate, ali u suštini je to to). Ipak, da se nešto iza brda valja moglo se nanjušiti još prošle godine kada je stidljivo najavljen povratak Zagreb Auto Showa u 2016., a sada imamo još službeniju potvrdu: prekjučer je gradonačelnik Bandić najavio povratak spektakla u travnju iduće godine. Još uvijek ne možemo reći da je to 100% – to, jer prema riječima iz Zagrebačkog Holdinga „samo su odškrinuta vrata za realizaciju velikog projekta“, ali da je stvar ipak više od neke ideje koja se kuha u nekim metafizičkim sferama Holdinga govori i činjenica da je projekt najavljen na b2bexhibition portalu.
U svakom slučaju, pozdravljamo odluku da se Zagreb Auto Show napokon vrati kući. Sada stasaju nove generacije fakina iz provincije koje ne bi trebale biti lišene ovakvog događaja. Bit ćemo optimistični pa ćemo vjerovati da će comeback biti udaran, ili ako ništa drugo da će u narednim godinama rasti u nešto primjereno glavnog automobilističkog događaja u jednoj europskoj zemlji. Bilo je i vrijeme.
Autor: Vana Mirosavljević/Automobili.dnevnik.hr
Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
SLAVONSKI BROD – Središnji gradski trg ove je nedjelje postao živo,...
08.06.2025. u 17:06
Ministarstvo obrane Republike Hrvatske raspisalo je javni natječaj za prijem 46...
08.06.2025. u 14:00
U jeku priprema za ljetne radove na terenu, Hrvatske šume raspisale su kr...
06.06.2025. u 12:00
Inflacija koja ne popušta i sve skuplje osnovne potrepštine natjer...
06.06.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Središnji gradski trg Ivane Brlić-Mažuranić, pozna...
03.06.2025. u 20:00
Dok se prosječna hrvatska neto plaća u prvom tromjesečju 2025. približila iznosu...
29.05.2025. u 20:00
Poduzetnici sa sjedištem u Slavonskom Brodu ostvarili su u 2023. godini z...
28.05.2025. u 14:00
Za vas smo i ovog ponedjeljka pregledali najatraktivnije oglase za posao...
26.05.2025. u 12:00
NOVA GRADIŠKA – Uz miris svježe procvalih latica,...
16.05.2025. u 20:00
Na jučer održanoj redovitoj koordinaciji sustava turističkih zajednica Brodsko-p...
15.05.2025. u 10:00
U dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole u Novoj Gradiški jučer...
10.05.2025. u 17:00
U prostorijama Sveučilišta u Slavonskom Brodu jučer je svečano otvoreno 1...
09.05.2025. u 16:00
U trenutku kada kamioni Agroproteinke svakodnevno skupljaju uginule svinje po sl...
09.05.2025. u 08:00
Pregledali smo aktualnu ponudu oglasa za posao na području Brodsko-posav...
28.04.2025. u 12:00
Industrijska zona Nova Gradiška uskoro će postati bogatija za još...
27.04.2025. u 17:00
Prema najnovijim podacima Državnog zavoda za statistiku, prosječna mjesečna neto...
23.04.2025. u 10:00