Slavonski Brod godinama se suočava s problemom onečišćenog zraka, koji ugrožava zdravlje stanovnika i smanjuje kvalitetu života. Iako se o ovom problemu raspravlja već dugo, konkretna rješenja još uvijek nisu u potpunosti implementirana. Kako bi se podigla svijest i pronašla moguća rješenja, Rotary klub Slavonski Brod organizira tribinu pod nazivom "Čist zrak za Slavonski Brod". Tribina će se održati 20. veljače u Gradskoj knjižnici, a okupit će stručne govornike koji će izložiti svoja saznanja i predložiti konkretne korake za poboljšanje stanja.
Stručnjaci o stanju zraka
Tribina započinje u 19 sati pozdravnim govorima Darka Junačka, Roberta Stanića i gradonačelnika Mirka Duspare, nakon čega slijedi stručno izlaganje. Prof. dr. sc. Dražan Kozak predstavit će indeks kvalitete zraka i analizirati stanje u Slavonskom Brodu te izazove u njegovom poboljšanju. Izv. prof. prim. dr. sc. Ante Cvitković govorit će o utjecaju onečišćenja zraka na zdravlje stanovnika, dok će prof. dr. sc. Adnan Mašić predstaviti metode mjerenja i analize kvalitete zraka te primjenu novih tehnologija u ovoj oblasti. Mag. ing. oec. Irena Matković predstavit će izvješće Grada o kvaliteti zraka i ulaganjima u smanjenje zagađenja.
Panel rasprava – što dalje?
Nakon stručnog izlaganja, od 19:45 do 20:15 sati, održat će se panel rasprava u kojoj će sudjelovati izv. prof. prim. dr. sc. Ante Cvitković, prof. dr. sc. Adnan Mašić, dipl. ing. Zdravko Stipetić iz ANDRITZ TEP-a te gradonačelnik Mirko Duspara. Panelisti će raspravljati o trenutnim izazovima i mogućim rješenjima za poboljšanje kvalitete zraka, uz naglasak na konkretne mjere koje treba poduzeti kako bi se problem dugoročno riješio.
Poziv na aktivno sudjelovanje
Organizatori naglašavaju da je ključno uključivanje što većeg broja građana kako bi se ovaj problem konačno stavio u fokus te kako bi se odgovorni akteri potaknuli na djelovanje. "Bez vaše pomoći nećemo uspjeti, zato vas pozivamo da nam se pridružite i prenesete razmišljanja i zaključke naših gostiju i same tribine," poručuju iz Rotary kluba Slavonski Brod.
Tribina će završiti u 20:30 sati donošenjem zaključaka i zatvaranjem rasprave. Očekuje se konstruktivan dijalog i prijedlozi konkretnih mjera koje će doprinijeti čišćem zraku i boljoj budućnosti Slavonskog Broda.
Iako svakodnevno čujemo njihovo pjevanje i viđamo ih na prozorima, granama ili u...
14.04.2025. u 20:00
Vijest koja je sinoć službeno potvrđena na Facebook stranici Moto kluba Brod odj...
14.04.2025. u 07:00
- On je došo kući, pobjego od partizana i njetko je vojski dojavijo da je...
13.04.2025. u 20:00
Proteklih mjesec dana obilježilo je svečano pokretanje projekta „P...
12.04.2025. u 20:00
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih izdalo je suglasno...
12.04.2025. u 17:00
Zbog planiranih radova na modernizaciji kolnika, Ulica Josipa...
12.04.2025. u 08:00
Iako službeni rokovi još nisu stigli, u Slavonskom Brodu kampanja za loka...
11.04.2025. u 16:00
KOPRIVNICA / SLAVONSKI BROD – Dok su hrvatske rukometašice vodile ž...
11.04.2025. u 10:00
U Brodsko-posavskoj županiji posljednjih dana najveće rasprave izazivaju glazben...
11.04.2025. u 08:00
Masić / Stara Gradiška – 10. travnja 2025. Zbog oštećenja o...
10.04.2025. u 18:13
Nakon nevjerojatne hajke koja je uslijedila zbog najave nastupa zagrebačkog quee...
10.04.2025. u 09:45
Kada je Antonija Krajina prije dvadeset godina otvorila prvi joga studio u Slavo...
09.04.2025. u 20:00
NOVA KAPELA – Prostor u vlasništvu Župe Blažene Djevice Marije u No...
09.04.2025. u 18:00
Slavonski Brod danas možda izgleda sređenije nego ikad – uređene staze, no...
09.04.2025. u 16:00
SLAVONSKI BROD – Ako danas planirate sjesti za volan, svakako pripazite na...
09.04.2025. u 08:00
U svijetu gdje je sve instant, odmah i savršeno oblikovano po kalupu, Jos...
08.04.2025. u 20:00