Roberto Lujić (SDP) novi predsjednik Gradskog vijeća Slavonskog Broda
Zasjeda Gradsko vijeće Grada Slavonskog Broda, koje je danas, 6. listopada, odmah nakon „aktualca“, dobilo i novog predsjednika. Riječ je o SDP-ovom Robertu Lujiću, dosadašnjem potpredsjedniku Vijeća, koji je na prijedlog Komisije za imenovanja uz podršku svih vijećnika, uključujući i opozicijskih HDZ-a i HSP AS-a, imenovan novim predsjednikom slavonskobrodskog „parlamenta“.
Naime, imenovanje je uslijedilo nakon što je dosadašnji predsjednik Davor Gruber, inače iz redova vladajuće nezavisne grupe birača gradonačelnika Mirka Duspare, odnosno Udruge Pravaš, podnio ostavku. Sve je zapravo slijed ranijeg sporazuma, (s početka mandata) između vijećnika Pravaša i SDP-a prema kojemu pola mandata predsjednika Vijeća daju „Dusparini vijećnici“, a drugo „poluvrijeme“ pak SDP, za ime i za račun suradnje i „tehničke podrške“ vladajućoj većini. Gruber je pak prema prijedlogu Komisije za imenovanja, također uz podršku svih vijećnika izabran za potpredsjednika Vijeća.
Inače, Gradsko vijeće redovito je jesensko zasjedanje započelo aktualnim prijepodnevom, tijekom kojega su vijećnici gradskoj „vladi“ (gradonačelniku, njegovim zamjenicima i pročelnicima) postavili niz pitanja vezanih uglavnom uz cestovnu i prometnu problematiku. Tako je na pitanje SDP-ovog vijećnika Stribora Valente je li bilo uspješnijeg i plodonosnijeg mandata za grad Slavonski Brod (u kontekstu svih do sada realiziranih razvojnih projekata, uključujući i nedavno osnivanje brodskog Sveučilišta), gradonačelnik Duspara podsjetio što je sve poduzeto kako bi Brod napokon dobio Sveučilište, a osiguran je i zemljišni prostor gdje će se graditi sveučiliši kampus. „Brođani vide što se događa u gradu i vide da se dosta toga radi. Tu je i podvožnjak u Osječkoj ulici na koji se čekalo dugo godina, zatim skorašnje rješavanje proširenja Svačićeve ulice od novog rotora kod 'Halajka' do Gupčeve, dobivena je građevinska dozvola za produljenu Svačićevu od trgovačkog centra Kaufland do kanala Glogovice, i dalje prema istočnom dijelu grada s novim kružnim tokom koji je predviđen graditi na raskrićju ulica Osječke, Đalskoga i Zrinske…“, kazao je gradonačelnik.
Ivica VlašićBrodski vjesnik
OKUČANI – Općina Okučani i Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Euro...
23.07.2025. u 12:00
SLAVONSKI BROD – Požar na deponiji u Bosanskom Brodu, koji je izbio 4. srp...
16.07.2025. u 18:00
ZAGREB – Hrvatski sabor danas završava proljetno zasjedanje, a zast...
15.07.2025. u 20:00
ZAGREB / SLAVONSKI BROD – Već dvanaest dana stanovnici Brodsko-posavske žu...
15.07.2025. u 16:38
SLAVONSKI BROD – Brodsko-posavska županija odlučila je k...
12.07.2025. u 11:00
Nova Gradiška – Kako neslužbeno doznajemo, predsjednica Gradskog od...
10.07.2025. u 16:00
U emisiji „Gradskih 60 minuta“ na Radio Brodu, gradonačelnik Mirko D...
10.07.2025. u 12:00
Grad Slavonski Brod i u 2025. godini nastavlja s provedbom mjera kojima se omogu...
09.07.2025. u 18:00
Da hrvatski političari, vođe i kraljevi završe u stihovima – znamo...
08.07.2025. u 16:00
OKUČANI – Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstv...
05.07.2025. u 20:00
U članku objavljenom na portalu 035portal.hr dana 3. srpnja 2025. godine u 14:00...
03.07.2025. u 15:21
SLAVONSKI BROD – Brodsko-posavska županija i u 2025. god...
02.07.2025. u 16:00
Rezultati upisa u gradske vrtiće u Slavonskom Brodu još uvijek nisu objav...
01.07.2025. u 17:00
SLAVONSKI BROD – „Ukoliko Zajednica želi nastaviti primati sredstva...
30.06.2025. u 14:00
SLAVONSKI BROD – Kad lokalni portal koji se godinama financira gotovo iskl...
24.06.2025. u 18:00
Intervju preuzet iz Glasa Slavonije Nakon više od 160...
24.06.2025. u 12:00