Iz Grada i škole demantiraju ovakve informacije
Otkazi u Hrvatskoj su česti, odnosno svakodnevica ukoliko ste zaposleni u privatnom sektoru. U javnom sektoru isti su drastično rjeđa pojava, a u iznimnim situacijama otkaz dobije netko zaposlen u školi, posebice ako ima ugovor na neodređeno. Upravo to dogodilo se prije nekoliko dana u Osnovnoj školi „Bogoslav Šulek”, a razlog je, makar sudeći po „gradskim pričama” uzrokovan mjerama suzbijanja pandemije.
I dok Vlada i Stožer donose odluke o smanjenju trajanja izolacije, a Covid- potvrde za ulaz na pojedina mjesta postaju nepotrebne, određeni se dio populacije još uvijek buni protiv cijepljenja, odnosno testiranja za potrebe dolaska na radno mjesto. Iako je većina posustala i ipak se cijepila, odnosno redovito se testiraju ili su preboljeli koronu, pojedinci ipak beskompromisno brane svoje stavove do samog kraja.
Nedavno smo tako svjedočili i uhićenju jedne profesorice koja je pokušala bez potvrde ući na svoje radno mjesto, a prije nekoliko dana je do uredništva 035 portala stigla informacija kako je jedan profesor, inače zaposlenik gore spomenute Osnovne škole „Bogoslav Šulek”, dobio otkaz jer se kontinuirano odbijao testirati.
Slijedom toga, kontaktirali smo spomenutu školu, ali i Grad Slavonski Brod, koji je osnivač iste, te pitali koliko ima istine u ovakvim navodima. Prenosimo njihovo kratko službeno priopćenje.
„Poštovani,
temeljem Vašeg upita od 1. veljače 2022. godine, ishodili smo informaciju da niti jedan radnik u Osnovnoj školi „Bogoslav Šulek“ nije dobio otkaz (izvanredni ili redoviti) zbog nepoštivanja propisanih mjera o testiranju. „
I dok škola i Grad udruženim snagama demantiraju odbijanje testiranja kao razlog ovog otkaza, neslužbeno saznajemo kako se dotični profesor jednostavno više nije pojavio na svom radnom mjestu nakon što je u studenom prošle godine zaključio bolovanje. Osim odsustva sa radnog mjesta, navodno nije odgovarao ni na mailove, pozive pa čak ni SMS poruke koje su mu bile upućene te stoga poslodavcu i nije preostalo previše opcija, osim uručiti mu otkaz zbog teške povrede stavki iz Zakona o radu.
Također, upućeni pojedinci ističu kako se nedavno otpušteni profesor deklarirao kao antivakser, a poticao je i djecu kojoj je predavao na nenošenje maski, koje je nazivao „brnjicama”. Navodno je i supruga spomenutog profesora i sama dala otkaz prije nekoliko mjeseci, a isti opravdala neslaganjem sa mjerama Vlade, odnosno Stožera.
Industrijsko-obrtnička škola Slavonski Brod dobila je vrijedno pojačanje...
09.08.2025. u 14:00
Nakon posljednjih laboratorijskih analiza, koje su provedene 6. kolovoza 2025. g...
08.08.2025. u 19:54
ORIOVAC – Šest mjeseci nakon što je 035portal razotkrio afer...
08.08.2025. u 12:00
Iako je početak kolovoza tradicionalno rezerviran za visoke temperature, ono &sc...
08.08.2025. u 08:00
Dragi naši čitatelji, prijatelji, suradnici, kolege i susjedi, 035 porta...
07.08.2025. u 18:00
OKUČANI, 06. kolovoza- Slučaj brutalnog premlaćivanja maloljetnog mladića i njeg...
07.08.2025. u 12:00
DOLINA, 5. kolovoza 2025. – U povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti...
06.08.2025. u 18:00
"Zbog svoje savjesti i iskazivanja istine" – tim je riječima Borko Trivuno...
06.08.2025. u 16:00
Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih bran...
06.08.2025. u 08:00
„CRVENA KUĆA“ I NJEN GRADITELJ U obitelji Kovačević se prepričavalo...
05.08.2025. u 20:00
U vremenu kada energetska tranzicija postaje globalni imperativ, vodik sve snažn...
04.08.2025. u 18:00
SLAVONSKI BROD – Unutar Opće bolnice Dr. Josip Benčević uspješno je...
04.08.2025. u 12:00
Hrvatski građani i dalje osjećaju teret inflacije, koja je u srpnju iznosila 4,5...
04.08.2025. u 10:00
Gradski porezni ured u Brodu na Savi izdao je 1925. godine Oglas porezne komisij...
03.08.2025. u 20:00
NOVA GRADIŠKA – Nakon što su motorima prošli Iran, Ma...
03.08.2025. u 16:00
NOVA GRADIŠKA – Umjetnost s misijom i veliko srce zajednice jo&scar...
03.08.2025. u 12:00