insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Veliki trgovački lanac stiže u Slavonski Brod?

Autor: 035portal Datum objave: 03.12.2025. u 07:30

Veliki trgovački lanac stiže u Slavonski Brod?

Slavonski Brod već je naviknut na velike najave, ali rijetko koja izazove ovoliko interesa kao ona koja ovih dana stiže iz popularnog Žabac Food Outleta – lanca koji posljednjih godina postaje sinonim za pametnu kupnju, smanjenje otpada i očuvanje okoliša.

Na svojim društvenim mrežama, Žabac je otkrio kako razmatra dvije potencijalne lokacije za prvo slavonsko otvorenje: Osijek ili Slavonski Brod. Umjesto klasične objave, birali su pristup koji dobro razumije mentalitet publike – pozvali su same građane da predlože prostor. Imskim žarom kakav samo Slavonci znaju pokazati, komentari su se odmah zapalili, a Brođani su – očekivano – najglasniji u borbi da upravo njihov grad ugosti ovaj brend.

Traži se prostor, „prava mrcina“
Iz Žapca poručuju kako imaju vrlo jasne kriterije:
traže velik prostor, najmanje 1000 četvornih metara, i – što je u Slavonskom Brodu sve veći luksuz – veliki parking, kako bi kupci mogli u miru obaviti kupnju, bez poznatih brodskih scenarija kruženja oko parkirališta i lovljenja mjesta.

Njihova objava, napisana u prepoznatljivom duhovito-kolektivističkom tonu, glasi:
– Ako znate dobar prostor za najam ili imate preporuku, javite nam se u inbox. Pišite i u komentarima – Osijek ili Brod? Živi nam bili, Slavonci!

I dok Osječani u komentarima navode trgovačke zone koje se nude same po sebi, Brođani su – sudeći po reakcijama – spremni dati sve od sebe da ovaj lanac stigne upravo u njihov grad. Navode se prostori u zoni Slobodnice, napušteni veliki kompleksi uz Glogovicu, pa čak i ideje za prenamjenu prostora u brodskim shopping-centrima.

A kao najpoželjnija lokacija istaknuo se derutni kompleks RK Vesna na Korzu – prostor koji bi, kada bi se napokon riješila njegova dugogodišnja imovinsko-pravna pitanja, bio gotovo savršeno mjesto za Žabac. Upravo taj prijedlog dominirao je komentarima Brođana koji su istaknuli da bi revitalizacija Vesne napokon oživjela središte grada.

Zašto je Žabac važan za Brod?
Outlet koncept ovog brenda već godinama privlači kupce diljem Hrvatske. Ovdje se mogu pronaći proizvodi kojima istječe rok, artikli iz sezonskih kolekcija, iz uvoza, iz prekomjernih zaliha – po znatno nižim cijenama.

Ipak, Žabac nije samo „trgovina s jeftinim stvarima“. Njihova filozofija ide korak dalje:

smanjenje otpada, produljivanje vijeka trajanja hrane i očuvanje okoliša.

U vrijeme kada cijene hrane nezaustavljivo rastu, a Slavonski Brod sve više osjeća pritisak na kućne budžete, dolazak trgovine koja kombinira ekonomičnost i ekološku održivost bio bi dobrodošao više nego ikad.

Brod kao logičan izbor?
Slavonski Brod smješten je na prometnoj osi koja privlači kupce i iz okolnih općina, pa i iz Bosne i Hercegovine. Trgovina od 1000 m² s velikim parkingom mogla bi postati magnet za cijelu regiju.

Uz to, Brod već godinama muku muči s nedostatkom raznovrsnije trgovačke ponude – dolazak Žapca unio bi ne samo novu opciju kupnje, nego i novu dinamiku na tržištu.

Jedno je sigurno: naviknuti na čekanja i izostanke velikih investicija, Brođani su ovu vijest dočekali s neočekivanim entuzijazmom.

A ako se pita komentare na društvenim mrežama – baš bi Slavonski Brod mogao biti taj koji će, napokon, dobiti nešto prije Osijeka.


101 brodska priča Zvonimira Toldija
Sveti Ivan Nepomuk opet među nama

Kada je u 18. stoljeću, u maloj varošici Brodu na Savi župa osnovana (od...

26.07.2026. u 20:00

Priče
OPG Halambek već dva desetljeća od slavonskog voća stvara nagrađivane delicije

Dok je sezona kupina na svom vrhuncu, na plantaži obiteljskog poljoprivrednog go...

24.07.2026. u 07:30

Škola
Brodski maturanti briljirali na državnoj maturi: Troje učenika ostvarilo rezultate među najboljima u Hrvatskoj!

Izvrsni rezultati maturanata iz Slavonskog Broda još su jednom potvrdili...

22.07.2026. u 15:00

Radar
Je li prijeteći mail skrenuo pozornost s drugih tema? Otvorili smo anketu i pitamo vas što mislite

Prijeteća poruka elektroničkom poštom upućena gradonačelniku Mirku Duspar...

21.07.2026. u 10:12

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Marija Pomoćnica, Gospa naša zaboravljena

Jedna mala knjižica iz 18. stoljeća štampana u Pešti 1768. godine,...

19.07.2026. u 20:00

Savjeti i trikovi
U ponudi je čak 300 radnih mjesta

Ministarstvo obrane RH raspisalo je u srijedu, 15. srpnja 2026., javni natječaj...

19.07.2026. u 08:00

Savjeti i trikovi
Policija kreće u lov: Provjeravat će kacige, mobitele, svjetla i alkohol

U subotu, 18. srpnja, od 8 do 12 sati, na području Postaje prometne policij...

18.07.2026. u 20:00

Radar
Lemaić ne ostaje dužna gradskoj upravi: 'Ako ste imali dokaze, zašto ste šutjeli?'

Nakon što je Klub vijećnika Duspara Mirko – Nezavisna lista o&scaro...

18.07.2026. u 15:40

Radar
Stiglo priopćenje Erste banke: Brođani nisu spavali jer je padala kiša?! Je li to novi standard poslovanja?

SLAVONSKI BROD – Nakon što su stanovnici Ulice Petra Krešimi...

17.07.2026. u 20:00

Radar
Što se događa u Erste banci? Stanari dvije noći nisu oka sklopili

Stanovnici Ulice Petra Krešimira IV posljednjih su dana izgubili strpljen...

17.07.2026. u 06:40

Priče
Djeca su dobila lekciju koja bi im jednog dana mogla spasiti život

Policijske službenice za prevenciju Ureda načelnika Policijske uprave brodsko-po...

16.07.2026. u 15:00

Radar
Proračunski trag vodi preko Save: Otkrili smo gdje je završilo više od 200.000 €!

Nakon što smo prije nekoliko tjedana objavili tekst "Grad nije dostavio p...

16.07.2026. u 12:30

Grad to su ljudi
Ovakve vijesti zaslužuju biti na naslovnicama. Evo i zašto.

Iza velikih priznanja često ne stoje direktorske fotelje ni zvučne titule, nego...

15.07.2026. u 17:30

Zabava
CMC 200 Slavonija Fest otkrio adute: Psihomodo Pop, Neda Ukraden, Marko Kutlić, Pero Galić...

Slavonski Brod i ove će godine biti domaćin CMC 200 Slavonija...

14.07.2026. u 19:41

Radar
32.502 €, Macanova agencija i PlusPortal: Je li Lemaić otvorila najveću priču ovog mandata?

Deseci tisuća eura javnog novca, jedna od najpoznatijih hrvatskih PR agencija, i...

14.07.2026. u 15:00

Radar
Županija odgovorila na Prkačinove optužbe: Nema nikakve sprege s Gradom, a DORH i USKOK nisu nam se ni obratili!

Nakon što je umirovljeni general i bivši saborski zastupnik Ante P...

14.07.2026. u 12:30

;