Slavonski Brod, grad koji je nekada bio sinonim za jednu od najvećih moto manifestacija u regiji, ovog svibnja ipak neće ostati bez oktanskog uzbuđenja. Nakon službenog otkazivanja 20. Mega Bikers susreta zbog visokog vodostaja Save i, kako tvrde organizatori, smanjenog prostora na ŠRC-u Poloj, mnogi su se s gorčinom pomirili s činjenicom da je era masovne brodske motorijade možda zauvijek iza nas.
No, situacija se iznenada promijenila. Umjesto potpune tišine, iz Moto kluba Brod stigla je vijest koja je ponovno rasplamsala nadu – održat će se jednodnevni moto party i utrka ubrzanja, uz potpuno besplatan ulaz i, kako najavljuju, povratak autentičnog duha kakav se na Poloju nije osjetio godinama.
Utrka ubrzanja, koja se održava pod okriljem Hrvatskog motociklističkog saveza i boduje za Prvenstvo Hrvatske, zakazana je za subotu, 10. svibnja 2025., na prostoru Luke Brod (Bjeliš), točnije u Lučkoj ulici. Treninzi počinju u 10 sati, a službeni start utrke je u 13 sati. Brojni natjecatelji iz cijele zemlje najavili su svoj dolazak, što Brod ponovno stavlja na kartu važnih moto sportskih događanja.
Nakon sportsko-natjecateljskog dijela, program se seli na ŠRC Poloj, ispred prostorija Moto kluba Brod, gdje će se održati moto party otvoren za sve građane i posjetitelje. Za glazbeni dio zaduženi su domaći bendovi – Swamp Joe, Dali Acoustic i Ejsi Disi – koji garantiraju večer ispunjenu autentičnim rock’n’rollom, bez pretencioznih pokušaja da se impresionira masovni auditorij izvođačima iz drugih žanrova ili tržišnih logika.
Za hranu i piće pobrinuo se catering Topaz, koji ulazi kao novi partner s jasnim ciljem: vratiti motorijadu ljudima. Cijene hrane i pića bit će pristupačne, uz bogatu ponudu, a sve bez naplate ulaza – što je u posljednjih nekoliko godina, kad su ulaznice znale dosezati i 20 eura, postala gotovo nezamisliva praksa.
Podsjetimo, Mega Bikers susreti nekada su okupljali desetke tisuća posjetitelja i motociklista iz cijele Europe, a Brod je znao ugostiti i neka od najvećih imena regionalne i međunarodne glazbene scene, uključujući legendarni engleski sastav Uriah Heep 2010. godine. No posljednjih godina broj posjetitelja je u opadanju, kritike na račun izvođača sve glasnije, a atmosfera sve udaljenija od onog što je motorijada u svom začetku bila – susret istomišljenika, ljubitelja motora, glazbe i slobode, bez elitizma i komercijalnog pritiska.
Otkazivanje jubilarnog 20. izdanja izazvalo je brojne reakcije u javnosti. Iako su iz kluba kao razlog naveli izlijevanje Save i smanjenu površinu Poloja, neslužbeno se može čuti kako su ulogu u svemu imali i problemi organizacijskog karaktera. No, umjesto da sve padne u vodu, odlučeno je krenuti iznova – skromnije, ali iskrenije.
Upravo zbog toga ovogodišnji događaj nosi posebnu simboliku – nije samo manifestacija, nego svojevrsno iskupljenje. Povratak osnovama. Mjesto susreta, razgovora, povjerenja i nade da se tradicija može očuvati ako se iznova počne graditi na pravim temeljima.
Hoće li ovaj novi format zaživjeti i postati zametak nekog budućeg većeg okupljanja, ovisit će o posjetiteljima. No jedno je sigurno – 10. svibnja Brod neće biti tih. Motori će brujati, gitare će svirati, a ljudi će se, barem na jedan dan, ponovno osjećati dijelom nečega što vrijedi sačuvati.
S porastom temperatura i sezonom godišnjih odmora raste i jedan manje vid...
01.07.2025. u 20:00
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske proteklih su dana, pril...
01.07.2025. u 12:00
Nakon što su tijekom vikenda brojne osobe završile s proba...
01.07.2025. u 10:27
Nova Gradiška od nedjelje je bila na nogama. Potraga za dvojicom 16-godi&...
01.07.2025. u 08:13
Slavonski Brod sprema se za jedan od najiščekivanijih ljetnih događaja &n...
30.06.2025. u 20:00
Kad posao postane nasljeđe, a nasljeđe postane vizija – tada nastaje priča...
30.06.2025. u 12:00
Brodsko-posavskoj županiji predstoji tjedan koji neće mirisati...
30.06.2025. u 08:00
Slično čuvenom i razvikanom Ringu, najširoj i najotmjenijoj bečkoj ulici...
29.06.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Slavonski Brod ponovno će postati mjesto okupljanja svih...
29.06.2025. u 17:00
Od siječnja 2026. godine, hrvatski će umirovljenici moći radit...
29.06.2025. u 14:00
REŠETARI – Svečano, dostojanstveno i ponosno, u Općini Rešet...
29.06.2025. u 11:07
Ljetna sezona tek je počela, a hrvatske vozače već čeka neugodno iznenađenje &nd...
29.06.2025. u 08:00
U zemlji s razvedenom obalom, tirkiznim morem i turističkim rekordima, g...
28.06.2025. u 20:00
Od 1. srpnja 2025. na snagu stupaju nove odredbe o popustima u elektroničkoj nap...
28.06.2025. u 11:00
Slavonski Brod, 28. lipnja 2025. – Sinoć se u Tvrđavi Brod tražilo mjesto...
28.06.2025. u 07:49
Đakovo, 27. lipnja 2025. Dok se grad već naveliko puni nošnjama, tambura...
27.06.2025. u 20:00