CRVENI NOSOVI klaunovidoktori posjetili su Slavonski Brod gdje su po prvi put ove godine izveli glazbenu interaktivnu predstavu Karavan orkestar, posebno prilagođenu djeci s teškoćama u razvoju. U dva dana gostovanja u udruzi Obiteljski koordinator – udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu i Centru za rehabilitaciju i odgoj Zlatni cekin, izvedene su 4 predstave te je iskra radosti zasjala na licima djece, ali i odraslih koji su im prisustvovali.
Izvedbom Karavan Orkestara, klaunovidoktori pažljivo osluškuju potrebe djece s teškoćama i ostavljaju im prostor za reakciju, u kojem god obliku ona došla. Oni su umjetnici posebno educirani za rad s ranjivim skupinama i prilagođavaju se individualnim potrebama svakog djeteta, kako bi sa svima podijelili osmijeh i osjećaj sreće i zadovoljstva.
Zainteresirano sudjelovanje djece pokazatelj je da je umjetnost ne samo dobrodošla već i prijeko potrebna u radu s djecom s teškoćama u razvoju, rekla je predsjednica udruge Obiteljski koordinator Tijana Radojčić: „Suradnja s CRVENIM NOSOVIMA otvorila nam je neka nova vrata i omogućila sudjelovanje u umjetničkim izvedbama prilagođenim svakom djetetu i njegovim potrebama. Utjecaj klaunova na djecu je pozitivan i zarazno uveseljavajući što potiče djecu dodatno na kreativnost, maštovitost i pokazivanje vlastitih preferencija u različitim situacijama.“.
Radojčić je posebno istaknula prilagođenost izvedbe Karavan Orkestra: „Kroz predstavu smo dobili sudjelovanje i otvaranje djece do koje je inače teško doprijeti, a kamoli dobiti maksimalno sudjelovanje u cjelovitoj izvedbi. Sam čin slobode koji im se nudi tijekom izvedbe i uključivanje je djeci s teškoćama poziv da doprinesu na sebi svojstven način. Suradnja je oduševila i male i velike, te su svi otišli svojim kućama s osmijesima od uha do uha! Jedva čekamo iduću suradnju kako bi dodatno uveselili i ostvarili djecu s teškoćama na neki novi, CRVENIM NOSOVIMA svojstven način.“, zaključila je Tijana Radojčić, predsjednica udruge Obiteljski koordinator.
Uz otvorenu suradnju s Centrom za rehabilitaciju i odgoj Zlatni cekin i udrugom Obiteljski koordinator, CRVENI NOSOVI redoviti su posjetitelji Odjela pedijatrije bolnice „Dr. Josip Benčević“ u Slavonskom brodu. Svojim prisustvom, klaunovi pružaju djeci priliku za igru i smijeh onda kad im je najpotrebniji, njihovim roditeljima nude odmak od teških trenutaka, a medicinskom i stručnom osoblju daju mogućnost da jednostavnije, lakše i brže rade svoj posao.
Postanite i vi dio crvenonosne priče i podržite širenje misije CRVENIH NOSOVA kako bi svatko imao priliku za osmijeh, igru i radost: https://www.crveninosovi.hr/#donate
Nova Gradiška – 2. travnja 2025. – Udruga za autizam "Sunce"...
20.03.2025. u 10:00
Moto klub Brod najavio je jubilarne, 20. Mega bikers susrete, koji će se održati...
19.03.2025. u 08:00
U Slavonskom Brodu, gradu koji nosi ožiljke jednog od najtragičnijih dana u svoj...
18.03.2025. u 20:00
Požega, smještena u Zlatnoj dolini, godinama je suočena s prometnom izol...
18.03.2025. u 16:02
Slavonski Brod zavijen je u crno. Gradonačelnik Mirko Duspara donio je o...
18.03.2025. u 10:00
Nova Gradiška suočava se s ozbiljnim manjkom liječnika, a Opća bolnica u...
17.03.2025. u 18:00
Bivša zaposlenica benzinske postaje Tifonu nepravomoćnom presudom suda vr...
17.03.2025. u 10:00
odine 1877. u mjesecu studenome (29.) Kronika Franjevačkog samostana bilježi: Ok...
16.03.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Policijska uprava brodsko-posavska pokrenula je empirijsk...
16.03.2025. u 17:00
SLAVONSKI BROD – Da sreća prati hrabre, dokazao je večeras jedan anonimni...
15.03.2025. u 21:37
U dvadeset godina broj učenika u Slavoniji prepolovljen je, a zatvoreno je čak 1...
15.03.2025. u 20:00
Policijska uprava brodsko-posavske će koordinirano sa susjednim Policijskim upra...
15.03.2025. u 17:00
Jutros je na Gradskoj tržnici održana humanitarna akcija pod sloganom „S p...
15.03.2025. u 14:00
Od rujna ove godine mladi diljem Hrvatske ponovno će navući vojne odore i ući u...
15.03.2025. u 11:00
SLAVONSKI BROD – Život mlade Brođanke Deni Sliva Kljaić (23) u samo jednom...
14.03.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Unatoč višegodišnjim apelima građana, divlj...
14.03.2025. u 18:00