Potpisan je i Sporazum o suradnji na otkupu proizvoda zadruga hrvatskih branitelja između Ministarstva hrvatskih branitelja i Pleter-usluga d.o.o. generala Marekovića.
U organizaciji Ministarstva hrvatskih branitelja u Slavonskom Brodu održava se Konvencija zadruga hrvatskih branitelja kojoj je cilj nastavka pružanja potpore hrvatskim braniteljima – zadrugarima i njihovim nastojanjima u prevladavanju prepreka na putu što uspješnijeg pozicioniranja na tržištu. Na konvenciji je govorio i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved.
U kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić Mažuranić" okupilo se više od dvjesto branitelja-zadrugara iz cijele Hrvatske, što jasno govori koliki je interes branitelja za aktualnostima iz zadružnog poduzetništva i djelovanja braniteljskih zadruga.
Ujedno je potpisan i Sporazum o suradnji na otkupu proizvoda zadruga hrvatskih branitelja između Ministarstva hrvatskih branitelja i Pleter-usluga d.o.o. Sporazum su potpisali ministar Medved i predsjednik Uprave tvrtke Pleter general pukovnik Marijan Mareković.
U izjavi novinarima nakon konvencije ministar Medved istaknuo je zadovoljstvo odazivom branitelja na ovu konvenciju u Slavonskom Brodu. „Potpisom ugovora o suradnji s tvrtkom Pleter generala Marekovića omogućavamo plasman domaćih proizvoda naših zadrugara. To je samo dio programa Ministarstva kojim ćemo našim braniteljima zadrugarima omogućiti da proizvode i na tržište plasiraju svoje domaće proizvode. Uz poticaj koji ministarstvo daje braniteljskim zadrugama, imamo i niz mjera koje ćemo im dati i kroz druge resore. Nekoliko je problema s kojima se braniteljske zadruge susreću. Jedan od njih je da u upravnom segmentu u državi nisu prepoznatljive kao gospodarski subjekti, što često u praksi dovodi do problema. A drugi je svakako pitanje plasmana proizvoda, stoga su ovdje u i predstavnici šest ministarstava, od regionalnog razvoja do ministarstva poljoprivrede s kojima ćemo pokušati, na panelima, u izravnom kontaktu s braniteljima zadrugarima, detektirati probleme koje se tiču zakonskih regulativa i smjernica Strategije zadružnog poduzetništva te potaknuti njihovo rješavanje“, kazao je ministar Medved.
Ministarstvo hrvatskih branitelja provodi i Program stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i djece smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, a jedna od najuspješnijih mjera Programa je upravo mjera kojom se daje potpora radu zadruga hrvatskih branitelja, te kroz koju je u višegodišnjem razdoblju provedbe Programa omogućeno sufinaciranje rada za ukupno 475 zadruga hrvatskih branitelja.
General Mareković naglasio je kako se tvrtka Pleter bavi prehranom Oružanih snaga i omogućuje hrvatskim proizvođačima odnosno braniteljskim zadrugarima da plasiraju svoje proizvode.
„Znakovito je što je za ovu konvenciju odabran grad Slavonski Brod i Brodsko posavska županija pa i Slavonija, jer mi smo poljoprivredna županija, a dobro znamo koliko smo u ratu i propatili ali i koliko branitelja imamo koji se bave i zadrugarstvom i poljoprivrednom proizvodnjom. Zahvaljujem ministru Medvedu i generalu Marekoviću i svima koji su to prepoznali i organizirali ovu konvenciju u Slavonskom Brodu. Vjerujem da će branitelji dobiti odgovore što se tiče zadrugarstva i da će iz ovoga izaći još jedinstveniji i na tržištu ostvariti koristi“, rekao je župan Danijel Marušić. Uoči Konvencije, ministar Medved, župan Marušić, i predstavnici braniteljskih zadruga položili su vijence i zapalili svijeće kod Spomenika hrvatskim braniteljima na Trgu Stjepana Miletića u Slavonskom Brodu.
Ivica Vlašić
Više od 200 mališana već je ovoga ljeta prošlo kroz Brodski...
12.08.2026. u 20:00
Treći je dan policijskog postupanja u Gradskoj upravi Slavonskog Broda, a crna &...
12.08.2026. u 10:00
Nova Gradiška od sutra ponovno postaje jedna od najvećih ljetnih glazbeni...
11.08.2026. u 20:00
Priča o odbojkaškim terenima na Vijušu, koja je započela pitanjima...
11.08.2026. u 17:30
Malo je situacija u kojima se politički i javni život jednog grada tako naglo su...
11.08.2026. u 12:30
Afera Pijesak ni danas ne miruje. Kako neslužbeno doznajemo iz Policijske uprave...
11.08.2026. u 09:55
Od početka 2023. do posljednje evidentirane isplate u lipnju ove godine Grad Sla...
10.08.2026. u 18:30
Nekoliko sati nakon što su policijski službenici stigli u Gradsku upravu...
10.08.2026. u 15:07
Jutrošnji dolazak policijskih službenika u Gradsku upravu Slavonskog Brod...
10.08.2026. u 11:09
Jutros je u zgradu Gradske uprave Slavonskog Broda stiglo nekoliko policijskih s...
10.08.2026. u 09:57
Tko je pomislio da bi sredina kolovoza Brođanima mogla donijeti barem kratki pre...
10.08.2026. u 07:30
Kada smo pisali o “špilšulu” gđe. Kušić (...
09.08.2026. u 20:00
Gotovo 200 ljudi sudjelovalo je u pripremama, očišćene su tri tone ribe i...
08.08.2026. u 13:00
Slavonskobrodski Korzo sutra će ponovno preuzeti boje, sprejevi i urbana umjetno...
07.08.2026. u 17:30
SLAVONSKI BROD – U vremenu kada Hrvatska iz godine u godinu bilježi zabrin...
07.08.2026. u 07:30
Ozbiljne optužbe za seksualno zlostavljanje maloljetnika potresaju Požešk...
06.08.2026. u 19:00