U duhu blagdana i zajedništva, Slavonski Brod ove godine donosi inspirativnu priču o zdravlju, kretanju i humanosti. Pod nazivom "Božićno sakupljanje kilometara za Udrugu Regoč", akcija ima za cilj povezati ljude kroz sportsku aktivnost i istovremeno podržati rad Udruge koja pruža pomoć osobama s intelektualnim teškoćama.
Prijave su otvorene putem platforme Stoperica, a sudionici će od 1. prosinca do Božića skupljati kilometre kroz trčanje, hodanje ili hajkanje. Uz to, imaju priliku donirati sredstva za rad Udruge Regoč, čime blagdanski duh solidarnosti i humanosti dobiva novu dimenziju.
Sudjelovanje je osmišljeno tako da potakne ljude na kretanje bez obzira na razinu fizičke spremnosti. Nakon prijave, svaki sudionik dobiva online startni broj, a kilometre može skupljati kad god i gdje god želi, koristeći omiljene aplikacije za praćenje aktivnosti. Pređene kilometre prijavljuju putem platforme Stoperica, dok je donacija simbolična i dobrovoljna.
Natjecateljski karakter dodaje posebnu draž, jer sudionici mogu pratiti svoj napredak i poredak tijekom cijele akcije. Na kraju, 25. prosinca, bit će objavljen ukupni broj prikupljenih kilometara i proglašeni najaktivniji sudionici.
Blagdansko vrijeme idealno je za podsjećanje na važnost zdravog života i pomaganja onima kojima je to najpotrebnije. Sudjelovanjem u ovoj akciji građani Slavonskog Broda i šire imaju priliku spojiti korisno s plemenitim, pomažući radu Udruge Regoč koja svakodnevno unosi radost i podršku u živote osoba s intelektualnim teškoćama.
Organizatori su također istaknuli kako postoji mogućnost postavljanja logotipa podrške na startni broj, čime pozivaju medije, organizacije i pojedince da doprinesu vidljivosti ove hvalevrijedne inicijative.
Prijave i sve dodatne informacije dostupne su na poveznici:
Božićno sakupljanje kilometara za Udrugu Regoč.
Blagdani su pravo vrijeme za pokazati zajedništvo, pa zašto ne učiniti nešto korisno za svoje zdravlje dok istovremeno pomažete drugima? Pridružite se i budite dio ove divne priče!
Domino’s Pizza Hrvatska s velikim zadovoljstvom najavljuje otvorenje svoje...
17.12.2025. u 10:00
Jučer je u Brodsko-posavskoj županiji napravljen još jeda...
17.12.2025. u 07:30
U Slavonskom Brodu započeli su radovi na izgradnji dijela mreže...
16.12.2025. u 17:30
Najavljeno poskupljenje usluge odvoza i zbrinjavanja komunalnog otpada za čak 62...
16.12.2025. u 15:00
Preksinoć se u Slavonskom Brodu dogodilo ono zbog čega se još jednom može...
15.12.2025. u 17:30
Nakon godina u kojima je iseljavanje obilježilo demografsku sliku Hrvatske, posl...
15.12.2025. u 10:00
Stanovnike Slavonskog Broda i Nove Gradiške u razdoblju od 15. do 22. pro...
15.12.2025. u 07:30
Ideja o podignuću spomenika Matiji Mesiću velikom povjesničaru, prvom rektoru Za...
14.12.2025. u 20:00
U zahtjevnim uvjetima noći i teškog terena, u okolici utvrde Gračanica ko...
14.12.2025. u 16:00
Dok se godinama upozorava na manjak liječnika obiteljske medicin...
14.12.2025. u 12:00
Udruženje obrtnika Nova Gradiška ovih je dana odalo poseb...
13.12.2025. u 20:00
Nakon što je Grad zbog aktiviranog klizišta u Ulici Brlićev put bi...
13.12.2025. u 16:00
Dok se o prometnoj povezanosti Slavonije godinama govori uglavno...
13.12.2025. u 08:00
U prostoru Gimnazije Matija Mesić danas je održan GMM FEST(IVAL)...
12.12.2025. u 20:00
Slavonija se i ove godine našla na neslavnom vrhu hrvatsk...
12.12.2025. u 17:30
Slavonskobrodska zima ne bi bila potpuna bez dječjeg smijeha i prvih hrabrih kor...
12.12.2025. u 15:00