insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Za zdraviji život: U Osijeku možete obaviti test intolerancije na hranu!

Testiranje 04. travnja

Autor: 035portal Datum objave: 24.03.2022. u 16:00

Za zdraviji život: U Osijeku možete obaviti test intolerancije na hranu!

Ako želite popraviti stanje svog organizama, test intolerancije na hranu odlična je prilika! Test intolerancije na hranu, koji se u holističkom centru Virtus provodi biorezonantnim uređajem, traje svega 30-ak minuta, a testirati se možete u ponedjeljak, 4. travnja u Hotelu Art na adresi Nikole Zrinskog 44, od 12 do 18 sati.

 

Vlasnica centra Virtus Helena Zeman Mandić klijente testira na više od 540 namirnica, a rezultati su joj sjajne smjernice koje joj služe za pripremu individualnih planova prehrane klijentima. Ovim testiranjem, kaže, brojni klijenti podigli su energiju, popravili raspoloženje, riješili se alergija i viška kilograma.

 

Što je i zašto nam treba test intolerancije na hranu?

 

-Test intolerancije na hranu, svjedočim, uistinu može promijeniti život. Brojna iskustva klijenata dokazala su ovu tvrdnju. Znanjem i edukacijom o pravilnoj prehrani, balansiranju i zdravom životu utjecala je prvenstveno na kvalitetu svoga, a onda, dakako i na kvalitetu života svojih klijenata – priča Helena Zeman Mandić.

 

Fokus Virtusa je podići svijest klijentima o namirnicama koje svakodnevno unose u svoje tijelo. Često ne primjećujemo što sve tijekom dana unesemo u svoj organizam i najčešće smetnje koje uvidimo u funkcioniranju organizma ne povezujemo s namirnicama koje konzumiramo.

 

-Jako je bitno osluškivati svoje tijelo i biti svjestan činjenice da nam hrana stvarno može biti lijek, ali i da jako može utjecati na cjelokupno stanje našeg organizma – na naše raspoloženje, san, energiju, probleme s kožom, kilogramima. Zbog poplave različitih savjeta, dijeta, dodataka prehrani, klijenti, osim što su zasićeni količinom informacija postaju i skeptični. Stvarno mislim da je edukacija ključ, da bi nas već u osnovnoj školi trebali educirati o pravilnom načinu prehrane. Na taj bismo način spriječili mnoštvo stanja u koja dođemo tijekom vremena. Kako smo svi specifični i svako tijelo reagira na svoj način ekipa Virtusa se fokusirala na testove intolerancije i alergena kojima detektiramo što pojedinom klijentu stvara probleme u organizmu te ga ujedno i educiramo kako se pravilno hraniti kako bismo pospješili stanje njegovog organizma - priča Helena Zeman Mandić.

 

Kako izgleda testiranje?

 

-Testiranje se radi na više od 500 prehrambenih namirnica koje uključuju gluten i laktozu, emulgatore, aditive, konzervanse, nitrate, mitotoksine, herbicide, insekticide i teške metale, te preporuku i savjetovanje. Biorezonantni uređaj, dizajniran je najnovijom tehnologijom koja omogućuje izvanrednu kvalitetu dijagnoze stanja ljudskog tijela. Njegov rad temelji se na zakonima fizike, odnosno elektromagnetskom principu kojim očitava namirnice koje opterećuju naš organizam. Testiranje je potpuno bezbolno i neinvazivno.

 

Test intolerancije na hranu pokazat će koje namirnice odgovaraju vašem organizmu, koje biste trebali isključiti, a koje jesti u umjerenim količinama kako bi vaš organizam postigao ravnotežu - objašnjava nam Helena.

 

Nakon testiranja, klijentu se savjetuje koje namirnice odgovaraju, a koje ne odgovaraju njegovom organizmu.

 

-Nakon što ustanovimo koje su to namirnice koje ne odgovaraju klijentovom organizmu savjetujemo ga kako se ispravno hraniti, odnosno koje namirnice pojačano konzumirati, koje izbjegavati i na koliko dugo, kako osluškivati svoje tijelo…zapravo ga educiramo kako bi sam u budućnosti prepoznao namirnice koje mu odgovaraju odnosno ne odgovaraju – ističe Zeman Mandić.

 

I još par slova za kraj…kao osvještavanje i motivacija

 

-Živimo užurbanim načinom života koji nas tjera da sve bude odmah i sada. Hrana nam danas puno manje simbolizira uživanje i druženje. Često se hranimo iz potrebe, na brzinu. Hrana je industrijski prerađena, konzumiramo puno šećera, svjesno ili nesvjesno, zaboravimo unositi dovoljno tekućine u tijelo. Često vodu i čajeve mijenjamo za kavu. Većina nas je dehidrirana, a da toga nismo svjesni. Okrećemo se brzim rješenjima, instant dijetama, izgladnjivanju, konzumiramo 1-2 obroka dnevno. Pitamo se zašto imamo problem neredovite probave, viškom kilograma, osipima po kozi, nadutosti, grčevima i slično. Sve je više alergija oko nas, često smo pod virozama, imunitet nam je slabiji, lošije spavamo. Većinom ta naša stanja prepisujemo stresu, a vrlo rijetko prehrani. Istina je da je stres sveprisutan, ali isto tako nam redovita i nutrijentima bogata prehrana može pomoći i u savladavanju stresa - zaključila je Helena Zeman Mandić.

 

Posjetite Hotel Art, od 12 do 18 sati, 4. travnja kako biste dobili sve informacije na jednom mjestu. Za termin se potrebno naručiti.

 

Više informacija o centru Virtus potražite na internetskoj stranici www.virtus5.com, Facebooku i Instagramu.

 


Radar
Nova Gradiška čeka- hoće li se Grgić oglasiti? HDZ povukao prvi potez!

Dok se plakati u središtu Nove Gradiške uklanjaju, vraćaju i podiž...

06.02.2026. u 14:35

Radar
Mladi u Slavonskom Brodu ipak kupuju stanove – evo što kažu brojke

SLAVONSKI BROD – Mjera povrata poreza pri kupnji ili gradnji prve stambene...

06.02.2026. u 12:30

Priče
Nastavlja se rat u NG: ´Ne damo ti 25 posto´ opet na vrhu NAME

Nakon što je prekjučer na zgradi bivše NAME u samom središt...

05.02.2026. u 17:40

Grad to su ljudi
Svi pričaju o jednoj kući u Sikirevcima – evo zašto

U Sikirevce se donedavno dolazilo uglavnom ako ste ondje imali posla ili obitelj...

05.02.2026. u 15:00

Radar
Škola u Lužanima mijenja lice – i način potrošnje energije

Napreduju radovi na projektu energetske obnove Osnovne škole „Ljude...

05.02.2026. u 12:30

Zabava
Ljubav, glazba i humanitarni cilj: Gornja Vrba sprema posebno Valentinovo

U Mjesnom domu Gornja Vrba Valentinovo će i ove godine biti obilježeno na poseba...

05.02.2026. u 10:00

Događanja
Kune u Kašiću- pijetet koji ne blijedi

Drugog dana središnjeg obilježavanja 33. obljetnice Vojno...

04.02.2026. u 17:30

Radar
Autocesta A3 kao poligon bez nadzora: Kamioni pretječu, kolone rastu, a policije nigdje!

Sat vremena vožnje autocestom A3 od Nove Gradiške do Zagreba bilo je dovo...

04.02.2026. u 12:30

Događanja
Kad se hoće – može se: Poruka s NAME uklonjena uz policijsku pratnju

Plakat s porukom „Ne damo ti 25 posto“, koji je jučer osvanuo na pro...

04.02.2026. u 10:00

Zdravlje
Nova tehnologija u službi zdravlja pacijenata

Specijalna bolnica Sveti Rafael Strmac od 27. siječnja 2026. godine bogatija je...

03.02.2026. u 12:30

Događanja
Crvene haljine kao poruka – žene progovorile o bolesti koja mijenja život

Kako izgleda život nakon moždanog udara pitanje je koje je jučer u Slavonskom Br...

03.02.2026. u 10:00

Servisne informacije
Maglovita jutra i blaži dani

Tjedan pred nama, od ponedjeljka 2. do nedjelje 7. veljače, u Brodsko-posavskoj...

02.02.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
GImnastičke produkcije na Plavom polju

Na vojnom vježbalištu Plavo polje sakupilo se mnoštvo svijeta, uče...

01.02.2026. u 20:00

Događanja
Tradicionalna Svetosavska akademija održana i ove godine

U Slavonskom Brodu održana je jučer Svetosavska akademija, tradi...

01.02.2026. u 16:00

Koncerti
Policija rasvijetlila provalu u obiteljsku kuću

U Policijskoj postaji Nova Gradiška dovršeno je kriminalističko is...

01.02.2026. u 08:00

Priče
Mame zatrpale MORH pitanjima: Sinovi šute, roditelji paničare

Dok se u javnosti ponovno raspravlja o vojnom roku, iz Ministarstva obrane Repub...

30.01.2026. u 10:00

;