Valamar Riviera d.d. u sklopu društveno odgovornog poslovanja dodijelila je donacije u okviru dva svoja nacionalna programa -'Tisuću dana na Jadranskom moru' i 'Volimo Jadransko more'.
Valamar Riviera d.d. u sklopu društveno odgovornog poslovanja dodijelila je donacije u okviru dva svoja nacionalna programa -“Tisuću dana na Jadranskom moru“ i „Volimo Jadransko more“.
U okviru programa -“Tisuću dana na Jadranskom moru“ Valamar Riviera ove sezone za više od 350 djece i njihovih voditelja iz 17 različitih institucija, ustanova i udruga omogućit će oko 1400 besplatnih noćenja u nekom od Valamarovih hotela, apartmanskih kompleksa ili kampova od Istre i otoka Krka do Dubrovnika. Na natječaj je pristiglo 17 prijava i svim sudionicima natječaja odobreno je besplatno ljetovanje. Riječ je o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi, djeci koja dolaze iz obitelji slabijeg imovinskog stanja te djeci s posebnim potrebama i određenim zdravstvenim poteškoćama kojima boravak na moru koristi u smislu liječenja ili oporavka. Posebnu prednost prilikom dodjele donacija u 2015. godini imale su grupe djece koja još nikad nisu ljetovala na moru.
POPIS ODABRANIH SUDIONIKA NATJEČAJA ZA BESPLATNO LJETOVANJE:
• Udruga SOS-Dječje selo Hrvatska, Zagreb
• Društvo za pomoć mentalno retardiranim osobama Bjelovar
• Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Slavonski Brod
• Centar za odgoj i obrazovanje Velika Gorica
• Društvo za ekološka istraživanja Paks, Kašina
• Udruga udomitelja i udomiteljskih domova “Nada“, Ivanec
• Udruga roditelja vitalno ugrožene djece „Kolibrići“, Zagreb
• Udruga „Žene kosovske doline“, Knin
• Udruga osoba s invaliditetom Grada Opatije, Opatija
• Udruga za stručnu pomoć i potporu osobama s posebnim potrebama i članovima njihovih obitelji „Uspon“, Zagreb
• Društvo za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece „Mali zmaj“, Zagreb
• Osnovna škola „Mate Lovraka“, Petrinja
• Udruga Malteser Hrvatska, Zagreb
• „Sanus“ – klub roditelja djece oboljele i liječene od malignih bolesti, Split
• Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, Osijek
• Caritas Sisačke biskupije - Kuća „Sv. Vinko Paulski“, Oborovo-Sisak
• Europski dom Vukovar EDVU, Vukovar
U okviru programa „Volimo Jadransko more“ Valamar Riviera dodijelit će ukupno 105.000 kuna za projekte namijenjene zaštiti jadranske obale i mora uzimajući u obzir značenje projekta na području zaštite morskog okoliša za širu društvenu zajednicu, podizanje svijesti šire javnosti o važnosti očuvanja morskog okoliša, dosadašnje rezultate na području djelovanja te dugoročan pozitivan utjecaj na očuvanje i zaštitu jadranske obale i mora. Od svih pristiglih prijava, najboljim su proglašeni sljedeći projekti:
1. „Adriatic Debris Hotspots – Žarišta morskog otpada“ – Jadranski pomorski institut iz Zagreba.
2. „Nove tehnologije u istraživanju morskih sisavaca na Jadranu – primjena bespilotnih letjelica“ - Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, podružnica Vis.
3. „Neka plavo ostane plavo – kratki dokumentarni video o problematici morskog otpada” - Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce iz Splita.
4. „Očistimo naše prirodne plaže na Silbi “- Društvo za zaštitu prirodne i kulturne baštine otoka Silbe, sa Silbe.
„Oba donacijska programa predstavljaju Valamar kad govorimo o shvaćanju naše odgovornosti prema društvu i zajednici te mi je izrazito drago čestitati nagrađenim ekološkim projektima i zaželjeti dobrodošlicu u Valamar svim grupama djece koja su se prijavila na ovogodišnji natječaj. Valamar teži tome da društveno odgovorno poslovanje opisuje naše svakodnevno poslovanje. Gradimo odnose koji počivaju na uzajamnom poštivanju prema našem okruženju – gostima, zaposlenicima, partnerima, zajednici, okolišu i ulagačima. Stoga potičemo i aktivno sudjelujemo u brojnim projektima koji doprinose sustavnom očuvanju prirodnih resursa te brizi za zajednicu u kojoj poslujemo“, istaknula je Ivana Budin Arhanić, članica Uprave Valamar Rivijere.
Dok se o prometnoj povezanosti Slavonije godinama govori uglavno...
13.12.2025. u 08:00
U prostoru Gimnazije Matija Mesić danas je održan GMM FEST(IVAL)...
12.12.2025. u 20:00
Slavonija se i ove godine našla na neslavnom vrhu hrvatsk...
12.12.2025. u 17:30
Slavonskobrodska zima ne bi bila potpuna bez dječjeg smijeha i prvih hrabrih kor...
12.12.2025. u 15:00
Zalihe krvi i krvnih pripravaka svih krvnih grupa u posljednjim su danima dosegn...
12.12.2025. u 12:30
Blagdanska atmosfera sinoć je ispunila Matičević centar, gdje je udruga BrodWine...
12.12.2025. u 10:00
— U prvi tren mislili smo da su to čagljevi iz Bosanskog Broda, često se z...
12.12.2025. u 07:30
U sklopu projekta „PanonSTEM“, nastavlja se provedba bogatog program...
11.12.2025. u 17:30
U sklopu projekta „PanonSTEM“, nastavlja se provedba bogatog program...
11.12.2025. u 17:30
U Slavonskom Brodu zauvijek je utihnuo glas čovjeka koji je desetljećima bio jed...
11.12.2025. u 15:00
U Slavonskom Brodu ponovno se aktiviralo klizište – ovaj put na pod...
10.12.2025. u 20:00
U istočnom Kazamatu Tvrđave Brod jučer je svečano otvorena Kuća Djeda Božićnjaka...
10.12.2025. u 17:30
Zbog izvođenja radova izvanrednog održavanja, Hrvatske ceste donijele su odluku...
09.12.2025. u 20:00
Slavonski Brod danas je dobio novu Gradsku ljekarnu na jednoj od najreprezentati...
09.12.2025. u 15:00
Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo predstavili su rezult...
08.12.2025. u 17:30
U redakciju su nam se proteklih dana javili ogorčeni stanovnici ulice Koš...
08.12.2025. u 15:00