CRVENI NOSOVI klaunovidoktori posjetili su Slavonski Brod gdje su po prvi put ove godine izveli glazbenu interaktivnu predstavu Karavan orkestar, posebno prilagođenu djeci s teškoćama u razvoju. U dva dana gostovanja u udruzi Obiteljski koordinator – udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu i Centru za rehabilitaciju i odgoj Zlatni cekin, izvedene su 4 predstave te je iskra radosti zasjala na licima djece, ali i odraslih koji su im prisustvovali.
Izvedbom Karavan Orkestara, klaunovidoktori pažljivo osluškuju potrebe djece s teškoćama i ostavljaju im prostor za reakciju, u kojem god obliku ona došla. Oni su umjetnici posebno educirani za rad s ranjivim skupinama i prilagođavaju se individualnim potrebama svakog djeteta, kako bi sa svima podijelili osmijeh i osjećaj sreće i zadovoljstva.
Zainteresirano sudjelovanje djece pokazatelj je da je umjetnost ne samo dobrodošla već i prijeko potrebna u radu s djecom s teškoćama u razvoju, rekla je predsjednica udruge Obiteljski koordinator Tijana Radojčić: „Suradnja s CRVENIM NOSOVIMA otvorila nam je neka nova vrata i omogućila sudjelovanje u umjetničkim izvedbama prilagođenim svakom djetetu i njegovim potrebama. Utjecaj klaunova na djecu je pozitivan i zarazno uveseljavajući što potiče djecu dodatno na kreativnost, maštovitost i pokazivanje vlastitih preferencija u različitim situacijama.“.
Radojčić je posebno istaknula prilagođenost izvedbe Karavan Orkestra: „Kroz predstavu smo dobili sudjelovanje i otvaranje djece do koje je inače teško doprijeti, a kamoli dobiti maksimalno sudjelovanje u cjelovitoj izvedbi. Sam čin slobode koji im se nudi tijekom izvedbe i uključivanje je djeci s teškoćama poziv da doprinesu na sebi svojstven način. Suradnja je oduševila i male i velike, te su svi otišli svojim kućama s osmijesima od uha do uha! Jedva čekamo iduću suradnju kako bi dodatno uveselili i ostvarili djecu s teškoćama na neki novi, CRVENIM NOSOVIMA svojstven način.“, zaključila je Tijana Radojčić, predsjednica udruge Obiteljski koordinator.
Uz otvorenu suradnju s Centrom za rehabilitaciju i odgoj Zlatni cekin i udrugom Obiteljski koordinator, CRVENI NOSOVI redoviti su posjetitelji Odjela pedijatrije bolnice „Dr. Josip Benčević“ u Slavonskom brodu. Svojim prisustvom, klaunovi pružaju djeci priliku za igru i smijeh onda kad im je najpotrebniji, njihovim roditeljima nude odmak od teških trenutaka, a medicinskom i stručnom osoblju daju mogućnost da jednostavnije, lakše i brže rade svoj posao.
Postanite i vi dio crvenonosne priče i podržite širenje misije CRVENIH NOSOVA kako bi svatko imao priliku za osmijeh, igru i radost: https://www.crveninosovi.hr/#donate
U dvorani Prestige u Slavonskom Brodu, 24. listopada 2024. godine, održana je 28...
25.10.2025. u 16:00
Od 27. do 31. listopada 2025. godine na p...
25.10.2025. u 12:00
U hrvatska kina uskoro stiže “260 dana”, film nastao prema potresnom...
24.10.2025. u 20:00
Od 3. listopada 2025. službeno kreću nove besplatne STEM radionice i aktivnosti...
24.10.2025. u 17:30
Plave linije nikada same po sebi nisu znak reda. Nekada su samo trag promjene ko...
24.10.2025. u 15:00
VUKOVAR – Dana 20. studenoga 2025. godine, u sklopu Dana sjećanja na žrtvu...
24.10.2025. u 12:30
Teške prometne nesreće na hrvatskim autocestama nažalost nisu rijetkost,...
23.10.2025. u 17:30
Samo nekoliko sati nakon što je 035portal jutros objavio tekst o mogućem...
23.10.2025. u 14:34
U Slavonskom Brodu, gradu koji pamti industrijske havarije i trovanja zrakom, po...
23.10.2025. u 10:00
Slavonski Brod ponovno postaje grad oznaka, crta i novih parkirališnih zo...
21.10.2025. u 20:00
Posljednjih dana mnogi stanovnici Slavonije, kao i ostatka Hrvatske, vode istu b...
21.10.2025. u 17:30
GORNJA VRBA – Ministarstvo zaštite okoliša i z...
21.10.2025. u 15:00
SLAVONSKI BROD – Danas, povodom 6. Nacionalnog dana sigurnos...
21.10.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Prije svega pola sata u Naselju kralja Tomislava započeli...
21.10.2025. u 07:30
Iz Ruščice stiže priča koja spaja ljubav, upornost, tradiciju i poduzetni...
20.10.2025. u 15:00
Brodsko-posavska županija ulazi u tjedan promjenjivog vremena koji će, prema sve...
20.10.2025. u 07:30