Najava utakmica za nadolazeći vikend
Nogometaši na trećeligaškom istoku ovaj vikend odigrat će utakmice 12. kola te će od 5 klubova s područja Brodsko – posavke županije domaćin biti samo Slavonac koji će sutra u Bukovlju od 15 sati igrati protiv požeške Slavonije.
Momčad Marija Petrovića iznad svih očekivanja s obzirom na ljetni prijelazni rok krenula je u novo prvenstvo te su nakon prva 3 kola imali 7 boda. Nakon toga uslijedio je crni niz od 4 uzastopna poraza koji je prekinut u 8. kolu s domaćom pobjedom nad Omladincem iz Gornje Vrbe. Kada se nakon toga činilo da će krenuti s boljim rezultatima došla su 3 uzastopna poraza, prvo u Našicama, pa domaći od Belišća i posljednji u prošlom kolu u Županji. Sutrašnji protivnik Slavoncu u Bukovlju je požeška Slavonija koja je u prošlom kolu uzela bod u Belišću, dok je prije toga u Pleternici dobila sastav iz Gornje Vrbe te su jedini do sada osvojili sva 3 boda u Dardi. Prema tome, pred ekipom Marija Petrovića sutra je novi težak protivnik protiv kojeg će njegovi momci pokušati prekinuti niz od 3 uzastopna poraza.
Nogometaši Omladinca iz Gornje Vrbe s prošlotjednom domaćom pobjedom nad Đakovo Croatijom prekinuli su svoj niz od 4 utakmice u kojima nisu osvojili niti bod. Ta pobjeda momčadi trenera Ivana Pavkovića trebala bi vratiti samopouzdanje uoči sutrašnjeg gostovanja u Pleternici kod Slavije. Sastav iz Gornje Vrbe prije 2 tjedna igrao je već u Pleternici u kojoj je domaćin bila požeška Slavonija i koja je tada došla do pobjede s 2:1. U Omladincu ne pamte po dobrom to gostovanje jer su nezadovoljni sa suđenjem, a sada se vraćaju na popravni ispit.
U prošlom kolu protiv Đakovo Croatije u sastavu Omladinca nije bilo: Radića, Begića, Galovića, Ravlića i Stojanca, dok se od ove petorice sutra u sastav za gostovanje kod Slavije vraćaju Marin Begić i Hrvoje Galović. Naravno da će veliki hendikep biti izostanak oba napadača, od ranije Josipa Ravlića i za ovu utakmicu zbog kartona Marija Bačića.
TON: 3 – Antonio Jurević, NK "Omladinac" (GV)
Bez dvojbi derbi ovog 12. kola u Trećoj ligi – istok igra se sutra u Đakovu u kojem će domaća Đakovo Croatia koja je na 5. mjestu ugostiti drugoplasirano Belišće koje ima 3 boda više. Do sada je momčad Igora Totha u svih 5 domaćih utakmica zabilježila sve pobjede i to protiv ekipa iz: Ivankova, Županje, Oriovca, Nove Gradiške i Darde. Međutim, pred njima je sada puno teži protivnik Belišće koje je ujedno i aktualni prvak lige.
Od sutrašnjih utakmica izdvojimo još da će Sloga iz Nove Gradiške gostovati u Našicama kod NAŠK-a koji se nalazi na posljednjem mjestu. Na svih 5 dosadašnjih gostovanja mlada momčad Miroslava Pavišića doživjela je poraze i to u: Dardi, Belišću, Đakovu, Čepinu i Kutjevu, dok se sutra u Našicama potajno nadaju prvom bodu ili bodovima izvan Nove Gradiške.
foto: Sportalo
SLAVONSKI BROD – Dok ljetne temperature pune gradske bazene i izleti&scaro...
04.07.2025. u 20:00
ZAGREB/SLAVONSKI BROD – Sjajne vijesti stižu iz Zagreba,...
02.07.2025. u 14:00
Slavonski Brod ponovno ima prvoligaša u ženskom rukometu! Nakon vi&scaron...
28.06.2025. u 14:00
AURONZO, ITALIJA – Na 44. izdanju međunarodne regate u Auronzu, koja se ov...
23.06.2025. u 10:00
Slavonski Brod – Nogometaši Željezničara osigurali su naslov prvaka...
20.06.2025. u 16:00
ZAGREB / SLAVONSKI BROD – Kajakaški klub Olimpik još je jedn...
18.06.2025. u 08:00
ZAGREB / SLAVONSKI BROD – Na zagrebačkom Jarunu je 14. i 15. lipnja održan...
16.06.2025. u 14:00
PODCRKAVLJE – Na nogometnom igralištu u Podcrkavlju 5. lipnja održa...
11.06.2025. u 18:00
SLAVONSKI BROD – Još jedan uspješan vikend je iza brodskih a...
10.06.2025. u 16:00
PLITVIČKA JEZERA – Više od 800 trkača iz čak 33 zemlje svijeta prot...
09.06.2025. u 16:00
SLAVONSKI BROD – Jučer je na stadionu Stanko Vlainić Dida ispisana nova st...
08.06.2025. u 08:00
OSIJEK / SLAVONSKI BROD – Dva teška udarca u samo tri dana potvrdil...
05.06.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD / MEDULIN – Dok hrvatski nogomet i dalje traži nove generac...
04.06.2025. u 18:00
Slavonski Brod, lipanj 2025. – Samo nekoliko dana nakon što je Mars...
04.06.2025. u 07:45
Moto staza Pannonia-Ring nedaleko mađarskog Sárvára ponovno je bil...
03.06.2025. u 12:00
SLAVONSKI BROD – Iako su ambicije u Slavonskom Brodu rasle paralelno s ula...
02.06.2025. u 11:40