U brojnim hotelima uzduž jadranske obale već je oko tri tisuće Mobilarovih kauča za koje su se zainteresirali i u Lukšić grupi
Direktor slavonskobrodskog Mobilara Mihael Mitrić u izaslanstvu gospodarstvenika s predsjednicom Kolindom Grabar-Kitarović u Argentini i Čileu posjetio je obitelj Lukšić, vlasnike najvećega poslovnog carstva u hrvatskom vlasništvu u inozemstvu. S jednom od najbogatijih obitelji u Čileu u njihovih kući u Santiagu razgovarao je o mogućem opremanju njihovih znamenitih jadranskih hotela namještajem proizvedenim u Mobilaru. Brodska tvrtka posljednjih je godina sve više posvećena proizvodnji namještaja za hotelijerstvo, a u Grupaciji Lukšić rado bi svoje objekte opremili hrvatskim proizvodima, piše Večernji list.
– Ugovaranje ovog posla donijelo bi nam još snažniji ulazak u hotelijerski sektor, koji je za nas vrlo bitan i u kojem vidimo prostora za daljnji napredak i proširenje poslova. Ekspanzijom turizma u Hrvatskoj, obnovom i gradnjom novih hotela potrebe za namještajem postale sve veće i tu vidimo veliku priliku za domaću drvnu industriju, pa tako i našu tvrtku – kaže direktor Mihael Mitrić.
U vlasništvu Lukšić grupe turistički je kompleks Plava Laguna, Jadranski luksuzni hoteli, koji uključuju, između ostalog, i tri atraktivna dubrovačka hotela s pet zvjezdica, a prije dvije godine kupili su i hotelski lanac Istraturist. Danas imaju ukupno 22 hotela, desetke turističkih kampova, tisuće apartmana i brojne druge nekretnine, poput luksuznih vila Agava i Sheherezada. Stoga ne treba posebno isticati koliko bi značaj za slavonskobrodsku tvrtku imalo ugovaranje ovog posla. Mobilar se bavi proizvodnjom i prodajom kutnih klupa, kauča, kožnih garnitura, stolova, stolica i fotelja, a više od 90 posto proizvodnje izvozi širom Europe. Osim što izvoze komercijalni namještaj, u svom proizvodnom programu imaju i artikle za hotele, a Lukšićima su posebno zanimljivi njihovi vrlo kvalitetni kauči.
– Dosad smo oko tri tisuće tih kauča isporučili u brojne hotele po Jadranu, od Plaza hotela na Verudeli do Valamar i Solarisa. Naš kauč ne zauzima puno prostora i vrlo je funkcionalan. Koncipiran je tako da u hotelskim sobama i apartmanima može koristiti i kao krevet, tako da ga gosti danju služi za svakodnevne aktivnosti, a navečer ga pretvaraju u mjesto za spavanje – ističe vlasnik Mijo Mitrić.
Mobilar je prošle godine ostvario promet od 27 milijuna kuna, a trenutno imaju 70 zaposlenih.
Od petka, na snagu stupa Vladina odluka koja ograničava cijene čak 70 proizvoda,...
05.02.2025. u 12:00
U vrijeme kada mnogi traže nova zaposlenja ili prilike za napredovanje, od...
04.02.2025. u 12:00
U vrijeme kada mnogi traže nova zaposlenja ili prilike za napredovanje, od...
04.02.2025. u 12:00
Prvi tjedan – 38 milijuna eura manje u blagajnama. Drugi tjedan – 42 milijuna eu...
04.02.2025. u 10:00
Iako je drugi krug općeg bojkota trgovina privukao nešto manje sudionika nego pr...
01.02.2025. u 07:56
U moru poskupljenja i svakodnevnih borbi s kućnim budžetima, potrošači konačno m...
31.01.2025. u 19:28
Konzum, najveći hrvatski trgovački lanac, povukao je potez kojim pokušava olakša...
30.01.2025. u 17:59
Pregledali smo aktualne oglase za posao na području naše županije i izdvoj...
27.01.2025. u 12:00
Hrvati su danas poslali snažnu poruku nezadovoljstva visokim cijenama hrane i os...
24.01.2025. u 19:56
Sindikati zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj i duhanskoj industriji te vod...
24.01.2025. u 18:00
Potrošačke udruge u petak su pozvale na bojkot svih trgovačkih lanaca u Hrvatsko...
24.01.2025. u 08:00
Prema najnovijim podacima Državnog zavoda za statistiku, prosječna neto plaća za...
22.01.2025. u 08:00
Na području Brodsko-posavske županije probrali smo najzanimljivije oglase za pos...
21.01.2025. u 12:00
Na kraju 2024. godine nezaposlenost u Hrvatskoj zabilježila je značajan pa...
19.01.2025. u 08:00
Vukovar – U Hrvatskom domu u Vukovaru održana je svečana dodjela nagrada Suncokr...
18.01.2025. u 18:00
Ako danas imaš novca za dvije kifle, kupuješ dvije, a ne tri. Onda će pekaru ost...
16.01.2025. u 18:00