insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Crna Kronika

Iz policije napokon progovorili o napadu migranata na njihovu kolegicu

Autor: 035portal Datum objave: 17.10.2024. u 17:59

Iz policije napokon progovorili o napadu migranata na njihovu kolegicu

Iz PU brodsko- posavske napokon su se oglasili o slučaju policajke koju su prekjučer fizički napali migranti na kolodvoru u Okučanima, a o čemu smo ekskluzivno izvijestili OVDJE.

Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti: 

 

- U ponedjeljak 14. listopada u 16:30, tijekom redovnog nadzora vlakova na Željezničkom kolodvoru Okučani, policijska službenica Policijske postaje Okučani zatekla je tri muške osobe za koje je posumnjala da su nezakonito ušle u Republiku Hrvatsku. S ciljem utvrđivanja identiteta osoba kao i zakonitosti boravka na teritoriju Republike Hrvatske, policijska službenica im je izdala im je naredbu da stanu. Na izrečenu naredbu jedan od muškaraca je stao, a druga dvojica su se oglušila te dala u bijeg.

S ciljem sprječavanja bijega i zadržavanja na mjestu događaja, policijska službenica je prema jednom muškarcu uporabila tjelesnu snagu uhvativši ga rukom za ruku, a on ju je silom spriječio u obavljanju službene radnje udarivši ju po ruci te se dao dalje u bijeg.  Naknadno je policijskoj službenici liječnička pomoć pružena u OB Nova Gradiška gdje joj ozljede nisu okvalificirane, a nakon ukazane pomoći je puštena.

Navedene osobe su naknadno pronađene u Okučanima, dok su nad jednim od njih, ranije navedenim muškarcem u bijegu, uporabljena sredstva prisile (tjelesna snaga) budući da je u daljnjoj namjeri bijega pogodio policijskog službenika bocom punom vode. Policijski službenik ga je svladao uporabom sredstava prisile - tjelesnom snagom i uhitio.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da se radi marokanskom državljaninu, koji je prethodno policijskim službenicima dao lažne identifikacijske podatke, a druga dva uhićena muškarca državljani Sirije i Palestine te da su svi nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku.

Osumnjičeni marokanski državljanin je uz kaznenu prijavu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Prisile prema službenoj osobi predan pritvorskom nadzorniku policijske uprave te je u srijedu, 16. listopada doveden u Općinski sud u Slavonskom Brodu koji ga je proglasio krivim i odredio mu kaznu.

Policijski službenici nastavljaju daljnji rad i kriminalističko istraživanje, poručuju iz PU brodsko- posavske.

 

A daljnji rad prema dojavama čitatelja nastavljamo i mi, obzirom kako smatramo da je javnost zaslužila biti pravovremeno obaviještena o ovakvim incidentima te se stoga nadamo kako ćemo ubuduće slične obavijesti iz službenih izvora dobivati i prije nego li sami dođemo do inkriminirajućih informacija.


Vijesti
Potpuni kaos: Žena udarila vozača autobusa!

Policijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje su...

22.03.2026. u 16:00

Vijesti
A3 pod nadzorom – policija otkrila nezakoniti prijevoz

Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske su 19. ožujka...

21.03.2026. u 16:00

Vijesti
Terasa pretvorena u ring: Gošća napala djelatnicu

U Slavonskom Brodu, na terasi ugostiteljskog objekta, dana 16. ožujka, oko 21,30...

20.03.2026. u 07:30

Vijesti
Razglas ga odveo u probleme – a tehnički pregled sve razotkrio

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška, 18. ožujka, oko 1...

19.03.2026. u 17:25

Vijesti
Od prijetnji do zatvora- evo kako je završio slučaj sa A3

Vezano uz Događaj na autocesti A3, policijski službenici Policijske postaje...

19.03.2026. u 12:30

Vijesti
Pala trojica krijumčara

Granični policajci su, obavljajući zadaće nadzora i zaštite državne grani...

18.03.2026. u 07:30

Vijesti
Stravičan napad psa- dijete završilo u bolnici

Na području u nadležnosti rada Policijske postaje Slavonski Brod s Ispostavom Vr...

17.03.2026. u 14:30

Nepoznata kategorija
Nisu ni slutili što se krije ispod volana

Carinski službenici Službe za mobilne jedinice Slavonski Brod prilikom nadz...

17.03.2026. u 10:00

Vijesti
Vozač presreo teretni kamion i zaprijetio ubojstvom

U Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje, zaprimljena je prijav...

17.03.2026. u 07:30

Vijesti
Maloljetnica divljala automobilom pa udarila u most

Dana 14. ožujka, u 22.20 sati, u Oštrom Vrhu, dogodila se prometna nesreć...

16.03.2026. u 20:00

Vijesti
44-godišnjak napuhao čak 1,70 promil

Nadzirući promet u Novoj Gradiški, u Ulici Ljudevita Gaja, dana 12. ožujk...

13.03.2026. u 17:30

Vijesti
Valjao se po nogostupu i urlao na prolaznike

Na području u nadležnosti rada Policijske postaje Nova Gradiška te Polici...

13.03.2026. u 12:21

Vijesti
Lažna vozačka dozvola i zabrana ulaska u EU

Prilikom nadzora na autocesti A3, na odmorištu Dragalić, policijski služb...

12.03.2026. u 20:00

Vijesti
72-godišnjak palio travu, vatra pobjegla na susjedne parcele

Jučer (10. ožujka), u prijepodnevnim satima, policijski službenici Policijske po...

12.03.2026. u 07:30

Vijesti
Sukob generacija u kafiću: 52-godišnjak napao 26-godišnjaka

U Slavonskom Brodu, unutar ugostiteljskog objekta, dana 10. ožujka, u 19.30 sati...

11.03.2026. u 20:00

Vijesti
Pretjecanje kamiona završilo višestrukim prevrtanjem

Na državnoj cesti broj D7, u blizini Vrpolja, dana 10. ožujka, oko 9 sati, dogod...

11.03.2026. u 12:02

;