Dobitnik je godišnje nagrade Grada Umaga na području društveno – korisnog rada.
Već je „normalno“, da nas Hrvata ima u svakom kutu svijeta i da svaki veći događaj, ne može proći bez nas. Tako da stvar bude bolja i zanimljivija, pobrinuli su se i Brođani, kojih ima kako u svijetu, tako i u svakom kutu Hrvatske. U ovome tekstu otkrivamo priču o Vlatku Možaru – Moci. Ovaj mladi Brođanin, sin je poznatog Brođanina, pokojnoga Ivana Možara Moce, legende nekadašnjega RKUD-a Đuro Salaj, a sadašnjega FAB-a. Vlatko je rođen u Slavonskom Brodu, 19. ožujka 1980. godine. Doselio se na područje grada Umaga 1998. godine, nakon završetka Policijske akademije. U Puli završava studij Predškolskog odgoja 2005. godine. Vlatko je vrlo aktivan u društvenom i kulturnom životu. Voditelj je i predsjednik Folklornog društva Umag, rukometni sudac, organizator i inicijator raznih događaja. Ove godine dobitnik je godišnje nagrade Grada Umaga na području društveno – korisnog rada.
- Svojim dosadašnjim radom i uloženim trudom istinski je zaslužio Godišnju nagradu Grada Umaga, poručuju iz gradske uprave Grada Umaga.
Vlatko se u 2015. godini istaknuo u sljedećim aktivnostima : 1. Inicijator i sudionik humanitarnog biciklističkog maratona, Umag – Bratislava (670 km) ; 2. Inicijator i redatelj preventivnih prometnih filmića „I djeca imaju pravo na sigurnost“ ; 3.Promicao je Grad Umag na smotrama folklora u Fažani, Koprivnici i Bratislavi ; 4. Inicijator biciklističkog poligona za učenike – osnovce s područja Bujštine, 2015. godine ; 5.Suorganizator Obiteljskog dana, 2015. godine ; 6. Sudionik na brojnim radio i televizijskim emisijama – folkolor.
Upitali smo Vlatka o životu u Istri i godišnjoj nagradi Grada Umaga koju je zaslužio, istinskim radom i djelovanjem na raznim „poljima“ društveno – korisnog rada.
- Kada sam završio Policijsku akademiju i došao u Umag 1998. godine, tražio sam svako malo slobodno, da idem na nastupe s brodskim folklorom. Napokon 2003. godine, „rodila“ se ideja za osnivanjem folklornog društva u Umagu. Ne mogu reći da smo kao KUD veliki kao slavonski KUD-ovi i slavonska društva , jer ovdje nema folklorne tradicije. Mogu reći da nas ovdje ima odraslih oko dvadeset dok djece ima tridesetak i ta je brojka odlična. Nastupe imamo uglavnom preko sezone i tu uspijemo nešto zaraditi. Nastojim uz dobre i pozitine ljude održati tradiciju, ne želim da nitko KUD doživljava kao obavezu. U folkloru sam od sedme godine, uz brata, sestru, mamu i tatu i mogu reći da mi je folklor i slavonska tradicija u krvi. Ljubav prema folkloru prenio sam i na dvije kćeri koje su članice dječjeg folklornog društva.KUD Umag sastavljen je najviše od Slavonaca i bili smo na Brodskom kolu 2012. godine. Zanimljivo je da nas je tada bilo četrnaest Slavonaca od toga nas sedmero bilo je iz Slavonskog Broda. Nagrada mi jako puno znači i daje mi dodatni vjetar u leđa, da i dalje istim tempom doprinosim zajednici u kojoj živim. Zadovoljan sam u Umagu, ne mogu to poreći, Slavonija mi je u srcu, ali Umag je mjesto u kojemu sam se baš „pronašao“ i prihvaćen sam od strane domicilnog stanovništva, poručuje iz toplog Umaga, naš Brođanin, Vlatko Možar – Moca.
PRETHODNA VIJEST
SLJEDEĆA VIJEST