Veliki broj građana se žali da zbog zagađenosti zraka nije u mogućnosti prati rublje unatoč solidnom tečaju
Na nedavna reagiranja iz Uprave rafinerije nafte u Bosanskom Brodu da Brođanima s lijeve strane Save zapravo ne smeta zagađanje nego vlasnik rafinerije, aludirajući na globalno-političke trzavice između Rusije i zemalja članica NATO Saveza, analitičari Pijane Čaplje proveli su malo istraživanje o tome postoji li među Brođanima rusofobija i o čemu se tu zapravo radi.
Veliki broj građana se žali da zbog zagađenosti zraka nije u mogućnosti prati rublje unatoč solidnom tečaju, no za to ne krive ruske partnere u rafineriji na nacionalnoj, nego ekološkoj razini. Nadalje, u anketi provedenoj među građanstvom s pitanjem „koji političar vam je najdraži“ predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin uzeo je uvjerljivo drugo mjesto: čak 2,3% ispitanika izabralo je Putina za najboljeg politčara, dok je na prvom mjestu 97,2% ispitanika reklo Mirko Duspara. Pola posto ispitanika za najboljeg političara je izabralo Franza Josefa.
Također trendovi među mlađom populacijom nam govore da nema mjesta govoru o rusofobiji: pitali smo voditelje najprometnijih brodskih kafića i klubova koje piće se najbolje prodaje, a voditelji nas uvjeravaju da se radi o votki daleko ispred npr. whiskeya.
U prometnom odjelu brodskog redarstva smo pitali voze li brođani ruska vozila, na što nam je precizno odgovoreno: ove godine, koja traje tek pola mjeseca, registrirano je 16 automobila tipa Lada Niva, 2 Moskviča i jedan Zaporožac. Jedna Lada nije zadovoljila tehnički pregled.
Nadalje, u Brodskom Sveučilištu saznajemo da jedan čitav arsenal ruskih projektila završava studijski program u Slavonskom Brodu nakon američkih optužbi „da ruske bombe u Siriji nisu pametne“.
Nakon provedenog mini istraživanjima možemo sa sigurnošću možemo ustvrditi da među Brođanima ne vlada rusofobija, naprotiv, i da će se Rafinerija ipak morati pozabaviti pitanjem kakvoće zraka.
Vijesti koje su objavljene u rubrici Pijana Čaplja su izmišljene s ciljem stvaranja satiričko-humorističnog sadržaja i ne treba ih shvaćati ozbiljno. Svaka sličnost sa stvarnim osobama, pojavama ili institucijama je slučajna, a osobe iz javnog života mogu se pojavljivati samo kao akteri izmišljenih događaja. Njihovi stavovi, radnje, događaji vezani uz njih kao njihove izjave koje se citiraju u tekstu
PRETHODNA VIJEST
SLJEDEĆA VIJEST